PTND
AKTUALNOŚCI - ArchiwumPowrót
2017-11-07
   
Europejskie Warsztaty Chorób Nerwowo-Mięśniowych w Warszawie, 1-2.12.2017


www.chnmwarsaw.pl

Szanowni Państwo,

zapraszam do udziału w Europejskich Warsztatach Chorób Nerwowo-Mięśniowych, prowadzonych pod patronatem Europejskiej Akademii Neurologii (EAN) które odbędą się w Warszawie 1-2.12.2017. Swój udział potwierdzili wybitni wykładowcy zagraniczni: prof. B. Schoser, prof. A. Toscano, prof. P. van den Bergh, prof. E. Nobile-Orazio oraz krajowi eksperci. Warsztaty będą okazją do przedstawienia aktualnego stanu wiedzy na temat zastosowania nowoczesnych technik diagnostycznych, przebiegu i terapii wielu chorób z tej grupy, a także przełomowych terapii w tej grupie chorób. Program i szczegółowe informacje w załączeniu i na stronie internetowej: link do strony WWW powyżej.

Do zobaczenia w Warszawie

Prof. Anna Kostera-Pruszczyk

Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Program: pobierz
 
2017-11-03
   
XVI Kurs "Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób układu nerwowego u dzieci", 9 - 10 marca 2018


www.postepy2018.skolamed.pl

Kurs dla lekarzy neurologów, organizowany od wielu lat przez prof. Sergiusza Jóźwiaka - kierownika Kliniki Neurologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Słuchacze cenią przede wszystkim kompleksowe, aktualne i praktyczne podejście do omawianych problemów jak również wartościowe materiały naukowe, publikowane na każdą edycję kursu. Dla członków Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych przewidzieliśmy zniżkę w opłacie rejestracyjnej, podobnie jak podczas ostatniego wydarzenia wiosną 2017 r.

 
2017-10-19
   
Międzynarodowy Kongres Naukowy SMA, 25 - 27 stycznia 2018 r., Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowiekrakow2018.sma-europe.eu/

Międzynarodowy Kongres Naukowy SMA to unikatowe wydarzenie naukowe na skalę światową, w którym weźmie udział ponad 300 naukowców i lekarzy z całego świata. Celem Kongresu jest edukacja, propagowanie wiedzy i wymiana międzynarodowych doświadczeń w zakresie diagnostyki, leczenia i opieki nad pacjentami chorymi na SMA.

Program Kongresu: pobierz
Prośba o patronat: pobierz
 
2017-06-29
   
VIII Forum Neurologii Dziecięcej "Neurologia dziecięca w przypadkach klinicznych - od noworodka do nastolatka", 6-7 października 2017 r, Poznań


konferencja-neurologiczna.pl/
 
2017-03-09
   
X Jubileuszowa Konferencja "Postępy Neuroimmunologii Klinicznej", Poznań, 2 czerwca 2017 r.


Serdecznie zapraszam na X Jubileuszową Konferencję "Postępy Neuroimmunologii Klinicznej". Konferencja stała się już tradycją, będąc istotnym forum wymiany doświadczeń w zakresie neuroimmunologii klinicznej. Wśród wykładowców są wybitni przedstawiciele polskiej nauki. Tegoroczna Konferencja z uwagi na jubileuszowy wymiar ma charakter szczególny. Odbędzie się 2 czerwca 2017 w hotelu Bazar w Poznaniu.

Konferencja przeznaczona jest dla neurologów, neuropediatrów oraz lekarzy rodzinnych.

Program Konferencji dostępny na stronie www.neuroim2017.pl

Zapraszam serdecznie!
Prof. zw. dr hab. Jacek Losy


 
2016-12-17
   
Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "IX Ogólnopolskie Dni Neurologii Dziecięcej", Bydgoszcz 8-10 czerwca 2017


www.ptnd2017.skolamed.pl

Szanowni Państwo!
Drodzy Koleżanki i Koledzy!

Serdecznie zapraszamy na IX Ogólnopolskie Dni Neurologii Dziecięcej - tym razem do Bydgoszczy. Tematyka konferencji dotyczyć będzie problemów neurologii wieku rozwojowego. Po raz kolejny wymienimy się doświadczeniem i wiedzą, by lepiej diagnozować i leczyć naszych pacjentów. Konferencja odbędzie się w hotelu Holiday Inn. Bydgoszcz jest miastem z długoletnimi tradycjami a jednocześnie nowoczesnym i stawiającym na rozwój, często goszczącym konferencje naukowe, nie tylko medyczne.

Mamy nadzieję, że IX Ogólnopolskie Dni Neurologii Dziecięcej spełnią Państwa oczekiwania.

Z poważaniem,

Marzenna Wesołowska
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
razem z Zespołem Oddziału Neurologii Dziecięcej
i Poradni Neurologicznej
Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy

Program konferencji: pobierz
 
2016-12-17
   
XV Kurs "Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób układu nerwowego u dzieci", Warszawa, 10-11 marca 2017


www.postepy2017.skolamed.pl

Szanowni Państwo,
gorąco zapraszam do udziału w naszym kolejnym kursie, organizowanym przez zespół Kliniki Neurologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przy wybitnym wsparciu Kliniki Neurologii i Epileptologii IPCZD oraz zaproszonych ekspertów z wiodących ośrodków w Polsce.
Jak co roku, przy doborze wykładów szczególny nacisk położono na te odkrycia naukowe, które mają znaczenie dla praktycznego prowadzenia pacjenta, zarówno w sensie diagnostycznym, jak i leczniczym.
Wykłady będą uzupełnione prezentacją ciekawych przypadków klinicznych, a po wykładach rezerwujemy czas na dyskusję z prelegentami.

Kierownik Naukowy Kursu
Prof. dr hab. n. med. Sergiusz Jóźwiak

Program kursu: pobierz
 
2016-11-30
   
Konferencja "6 Szkoła Neurometaboliczna", 3-4 lutego 2016 r., Hotelu Boss, Warszawa Miedzeszyn, ul. Żwanowiecka 20


klinika.com.pl

Zgłoszenia:
telefonicznie: 22 870 07 19, 22 870 07 31
e-mailem: klinika[at]klinika.com.pl
on-line: http://klinika.com.pl/rejestracja-on-line-neuro-2017
listownie: BAMAR MARKETING-WYDAWNICTWO, ul. Poligonowa 2 m. 37, 04-051 Warszawa

Program konferencji: pobierz
Koszty uczestnictwa i zakwaterowania: pobierz
 
2016-09-30
   
Konferencja "Rdzeniowy zanik mięśni dziś i jutro", 16.11.2016, WarszawaRdzeniowy zanik mięśni dziś i jutro - Konferencja poświęcona pamięci Profesor Ireny Hausmanowej-Petrusewicz

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez Zespół Nerwowo-Mięśniowy IMDiKPAN oraz Zespół Chorób Nerwowo-Mięśniowych KNN PAN, która odbędzie się 16 listopada 2016 roku w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im.M.MossakowskiegoPAN w Warszawie

Program konferencji: pobierz
 
2016-05-25
   
VII Forum Neurologii Dziecięcej - Sukcesy w neurologii dziecięcej, 7-8 października 2016, Poznań


www.konferencja-neurologiczna.pl/

Tematyka konferencji poświęcona będzie najnowszej wiedzy z zakresu neurologii dziecięcej w tym: padaczce i innym stanom napadowym, stwardnieniu rozsianemu, neuroinfekcjom, chorobom neurometabolicznym i neurozwyrodnieniowym, bólom głowy i innym zespołom bólowym, szczepieniom ochronnym, a także zagadnieniom z pogranicza neurologii i psychiatrii dziecięcej.

Zachęcam gorąco Szanowne Koleżanki i Kolegów do wzięcia udziału w naszym kolejnym spotkaniu!

Zapraszam serdecznie,
Prof. dr hab. n. med. Barbara Steinborn
Przewodnicząca Komitetu Naukowego Konferencji

Lokalizacja: Novotel Poznań Centrum, pl. Andersa 1, 61-898 Poznań


 
2016-04-28
   
Sympozjum "Postępy neurofizjologii klinicznej wieku rozwojowego" - Białystok, 4 czerwca 2016 roku,
Komunikat II
Szanowni Państwo,

Zgodnie z wcześniejszą korespondencją, serdecznie zapraszamy do udziału w sympozjum naukowym "Postępy neurofizjologii klinicznej wieku rozwojowego" organizowanym przez Klinikę Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 4 czerwca 2016 roku. Konferencja organizowana jest w związku z 50-leciem Neurologii Dziecięcej w Białymstoku.

Spotkanie objęte zostało patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Prof. Jacka Niklińskiego, a także Przewodniczącej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych Prof. Barbary Steinborn.

Uroczysty wieczór jubileuszowy odbędzie się 3 czerwca 2016 roku o godz. 18.00 w Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku, ul. Kilińskiego 1.

Czas i miejsce obrad: 4.IV.2016, godz. 9.00 - Centrum Naukowo-Dydaktyczne Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, ul. Szpitalna 37, Sala Wykładowa 02.

Dla naszego środowiska będzie to prawdziwy zaszczyt i przyjemność gościć Państwa w Białymstoku. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w sympozjum mailowo na adres: neuroldz@umb.edu.pl do dnia 13 maja 2016 roku.

Komunikat II: pobierz
Program Sympozjum: pobierz
 
2016-03-16
   
V Międzynarodowa Konferencja Motor Control 2016, 14-16 września 2016 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle


motorcontrol2016.pl/

Szanowni Państwo,

W związku z organizacją V Międzynarodowej Konferencji Motor Control 2016 - jednego z najbardziej interesujących wydarzeń edukacyjnych i naukowych 2016 roku w Europie z zakresu kontroli motorycznej, neurologii - w szczególności neurorehabilitacji, zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji o tym wydarzeniu wszystkim potencjalnie zainteresowanym.

W związku z powyższym prosimy o informację jakie działania powinny zostać podjęte z naszej strony by informacja o konferencji znalazła się na Państwa stronie i by mogła zostać rozpropagowana?

Konferencja odbędzie się w dniach 14-16 września 2016 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania jest "Łączenie obszarów kontroli motorycznej oraz biomechaniki". Jest to jedna z dwóch konferencji, które aktualnie rekomendowane są przez International Society of Motor Control. Odbywa się ona także pod auspicjami Wydziału Zdrowia - Komitetu Rehabilitacji Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk. Wśród wykładowców gromadzi uznane autorytety z całego świata - http://motorcontrol2016.pl/speakers/. Ten mail to także zachęta do publikacji doniesień naukowych - zasady publikacji i sposób składania doniesień opisane są na stronie konferencji - http://motorcontrol2016.pl/.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie a także w załączniku. Jeszcze raz gorąco zachęcamy do uczestnictwa.

Jeśli mają Państwo taką możliwość uprzejmie prosimy o wydrukowanie załącznika i umieszczenie na tablicy informacyjnej lub w widocznym miejscu.

Więcej informacji: pobierz
 
2016-02-24
   
Sympozjum "Postępy neurofizjologii klinicznej wieku rozwojowego", Białystok, 4 czerwca 2016 r.Szanowni Państwo
Serdecznie zapraszamy do udziału w sympozjum naukowym organizowanym przez Klinikę Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku "Postępy neurofizjologii klinicznej wieku rozwojowego".
Jednodniowa konferencja odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2016 roku o godzinie 11.00 w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przy ul. Szpitalnej 37.
Spotkanie poświęcone będzie zastosowaniu technik neurofizjologicznych
w badaniach naukowych, diagnostyce i terapii zaburzeń neurologicznych wieku rozwojowego. Mamy nadzieję, że sympozjum służyć będzie prezentacji wyników badań oraz wymianie doświadczeń neuroelektrofizjologów z różnych ośrodków zajmujących się tą dziedziną w Polsce. Przewidujemy sesje dotyczące:
- EEG,
- EMG i elektroneurografii,
- Potencjałów wywołanych i endogennych,
- Biofeedback.
Zapraszamy do zgłaszania tematów prezentacji na adres: neuroldz@umb.edu.pl
do dnia 10 kwietnia 2016 roku.
Jednocześnie prosimy o przesłanie aktualnego e-maila Państwa jednostki.

Komunikat nr 1: pobierz
 
2016-01-17
   
5. Szkoła neurometaboliczna, Neurometabolizm - szkolenie specjalistyczne, 4-5.03.2016, Warszawa Miedzeszyn, Hotel BOSS


NEUROMETABOLIZM SZKOLENIE SPECJALISTYCZNE dla lekarza pediatry, neurologa, neonatologa, genetyka, biologa.
Miejsce obrad i zakwaterowania: HOTEL BOSS, Warszawa Miedzeszyn, ul. Żwanowiecka 20

Opiekun merytoryczny Szkoły Neurometabolicznej dr n. med. Dariusz Rokicki specjalista pediatrii metabolicznej.

Zgłoszenia przyjmujemy:

telefonicznie: 22 870 07 19, 22 870 07 31
e-mailem: klinika@klinika.com.pl,
on-line: www.klinika.com.pl
listownie na adres: BAMAR MARKETING-WYDAWNICTWO, ul. Poligonowa 2 m. 37, 04-051 Warszawa

Program, koszty uczestnictwa i zakwaterowania: pobierz
 
2015-11-09
   
Konferencja "65-lecie Neurologii Dziecięcej w Gdańsku" - współczesne kierunki rozwoju na bazie doświadczeń, 26.11.2015, Gdańsk


Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji "65-lecie Neurologii Dziecięcej w Gdańsku" - współczesne kierunki rozwoju na bazie doświadczeń. Konferencja organizowana jest w związku z 65-tą rocznicą otwarcia pierwszej w Polsce Kliniki Neurologii Rozwojowej.

Jest nam niezmiernie miło Państwa poinformować, że w ramach konferencji odbędzie się również otwarcie nowej siedziby Kliniki Neurologii Rozwojowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Konferencja odbędzie się w czwartek 26 listopada o godz. 11.00. Program konferencji przewiduje zwiedzanie odnowionej Kliniki oraz część wykładową, która odbędzie się w Sali Wykładowej im. Prof. Ludwika Rydygiera.

To będzie dla nas zaszczyt, jeśli zgodzą się Państwo uczestniczyć w tak ważnym dla nas dniu.

Z poważaniem,

Dr hab. med. Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska
Dr hab. med. Ewa Pilarska prof. nadzw. GUMed

Program: pobierz
 
2015-10-14
   
Kurs Oceny Globalnych Wzorców Ruchu Metodą Prechtla, Warszawa, Hotel STALOWA52 APARTHOTEL, ul. Stalowa 52


Kurs skierowany jest do lekarzy neurologów, neonatologów oraz lekarzy rehabilitacji medycznej. Metoda oceny globalnych wzorców ruchu pozwala na bardzo wczesne wykrycie ewentualnych uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego noworodka i małego dziecka. Metoda ta polega na ocenie jakości ruchu dziecka w jego spontanicznej aktywności. Główne zalety to: nieinwazyjność i możliwość uzyskania obiektywnej diagnozy, wiarygodnej w 98%. Stanowi bardzo dobre narzędzie diagnostyczne, jedno z najczęściej stosowanych nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, która pozwala na ocenę prawidłowych oraz nieprawidłowych ruchów dziecka.


Program kursu PODSTAWOWEGO - Główne tematy:
- Rozwój ruchów globalnych w okresie wcześniaczym i noworodkowym
- Kliniczne znaczenie badania ruchów globalnych
- Główne nieprawidłowości ruchów globalnych
- Praktyczne porady dotyczące oceny ruchów globalnych
- Ruchy globalne a mózgowe porażenie dziecięce.

Kurs jest prowadzony w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski.

Kurs prowadzi: - prof. Christa Einspieler, Institute of Physiology, Medical University of Graz
Cena kursu bez zakwaterowania:
Kurs PODSTAWOWY - 1300 PLN (w cenie kursu: materiały szkoleniowe, obiady, przerwy kawowe)

Zgłoszenia na kurs: przyjmowane są do 25 października 2015 r. Prosimy o wypełnienie karty rejestracyjnej - do pobrania na stronie: www.szpitalkarowa.pl.

...

Pełna informacja na stronie http://www.neonatologia.edu.pl/kurs-oceny-globalnych-wzorcow-ruchu-metoda-prechtla_1/

 
2015-09-16
   
Kurs doskonalący: SCHORZENIA DEMIELINIZACYJNE OŚRODKOWEGO UKŁADU NERWOWEGO U DZIECI - OBRAZ KLINICZNY I RADIOLOGICZNY, NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA RÓŻNICOWA ORAZ PROGNOZA, Centrum Pediatrii, Sosnowiec, ul.


Śląska Izba Lekarska w Katowicach zaprasza 24.09.2015 godz. 12.00 na kurs doskonalący

SCHORZENIA DEMIELINIZACYJNE OŚRODKOWEGO UKŁADU NERWOWEGO U DZIECI - OBRAZ KLINICZNY I RADIOLOGICZNY, NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA RÓŻNICOWA ORAZ PROGNOZA

Kierownik naukowy dr n.med. Ilona Kopyta

Kurs odbędzie się w Centrum Pediatrii, Sosnowiec, ul. Zapolskiej 3

Więcej informacji: pobierz
 
2015-05-21
   
7th East European and Mediterranean Meeting on Cerebral Palsy & Developmental Medicine "From Childhood to Adulthood with Cerebral Palsy", Poznań, Poland, 17-20.06.2015


www.eemcpdm2015.pl/teksty.php?plik=index.php

Link for abstracts submissions: http://www.eemcpdm2015.pl/teksty.php?plik=abstracts.php


 
2015-05-12
   
Konferencja "Neurologia noworodka w praktyce klinicznej", 27 listopada (piątek) 2015 r., Warszawa


www.grupamedica.pl/engine/index.php?page=konferencja&id=310&mod=conf&id_mod=1070

Szanowni Państwo,
chcemy serdecznie Państwa zaprosić na konferencję pt.:

"Neurologia noworodka w praktyce klinicznej".

Konferencja odbędzie się w dniu 27 listopada (piątek) 2015 w Warszawie, w Warsaw Plaza Hotel (ul. Łączyny 5). Została objęta patronatem naukowym przez Polskie Towarzystwo Neonatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych.

W dniu 28 listopada (sobota) 2015 przygotowaliśmy dla zainteresowanych osób 2 propozycje spotkań warsztatowych.

Wraz z dynamicznym postępem neurobiologii zmienia się również spojrzenie na układ nerwowy noworodka - jego ochrona stała się obecnie celem nadrzędnym. Szeroko rozumiana neuroprotekcja to działania profilaktyczne, diagnostyczne i terapeutyczne, które powinny być realizowane przez wszystkich lekarzy opiekujących się dzieckiem - zwłaszcza urodzonym przedwcześnie - niezależnie od ich specjalności. Chcemy pokazać Państwu jak radzić sobie z tymi trudnościami oraz jak skutecznie i bezpiecznie rozwiązywać pojawiające się wątpliwości. W trakcie Konferencji postaramy przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie jak prawidłowo w praktyce klinicznej, postępować z noworodkiem z problemem neurologicznym.

Uzupełnieniem Konferencji będą dwie propozycje warsztatowe podczas których zostaną omówione i zaprezentowane praktyczne rozwiązania najczęściej występujących problemów oraz wątpliwości. Chcemy odpowiedzieć na najistotniejsze pytania: kiedy potrzebna jest pilna konsultacja z neurologiem, jak i kiedy szczepić a kiedy nie, jak postępować z dzieckiem z zakażeniem wrodzonym i z dzieckiem wiotkim oraz dać możliwość samodzielnego, praktycznego treningu EEG i CFM połączonego z interpretacją wyników badań.

Gorąco zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w konferencji.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym komunikacie a także na stronie internetowej:
http://www.grupamedica.pl/engine/index.php?page=konferencja&id=310&mod=conf&id_mod=1070

Biuro Organizacyjne

Program konferencji: pobierz
 
2015-03-25
   
Dr hab. n. med. Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska - list w sprawie odwołania z funkcji Konsultanta Krajowego


 
2015-03-02
   
Schorzenia demielinizacyjne ośrodkowego układu nerwowego u dzieci- obraz kliniczny i radiologiczny, nowoczesna diagnostyka różnicowa oraz prognoza. Katowice, 20.05.2015 r. godz. 15.00


Temat spotkania:
Schorzenia demielinizacyjne ośrodkowego układu nerwowego u dzieci- obraz kliniczny i radiologiczny, nowoczesna diagnostyka różnicowa oraz prognoza.

Data: 20.05.2015 r. godzina: 15.00

Miejsce Spotkania:
Dom Lekarza
40-126 Katowice
Ul. Grażyńskiego 49a

Kierownik naukowy spotkania:
Dr. n med. Ilona Kopyta
Kierownik Oddziału pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego
Górnośląskie Centrum Zdrowia dziecka w Katowicach
40-752 Katowice, ul. Medyków 16

Program spotkania: pobierz
 
2014-12-03
   
VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych, 10 - 13.06.2015 r., Poznań


ptnd2015.skolamed.pl/

Serdecznie zapraszam Państwa do Poznania!

Kolejny, już VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych odbędzie się w dniach 10 - 13.06.2015 r. w Poznaniu.
Będzie okazją do spotkań i wymiany poglądów a także przeprowadzenia walnego zebrania członków PTND i wyborów nowych władz.
Komitety naukowy i organizacyjny dołożą wszelkich starań aby program naukowy zaspokoił zainteresowania wszystkich uczestników zjazdu. Planujemy także organizację imprez towarzyszących, które pozwolą na chwilę wytchnień i spotkań towarzyskich.

Do zobaczenia w Poznaniu

Prof. Barbara Steinborn
Przewodnicząca ZG PTND

Program zjazdu: pobierz
 
2014-11-26
   
XIV Kurs "Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób układu nerwowego u dzieci", 20-21.02.2015, Warszawa


Szanowne Koleżanki i Koledzy!

Z prawdziwą przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Państwa na kolejny XIV kurs "Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób układu nerwowego u dzieci" organizowany w dniach 20-21 lutego 2015 r. przez Klinikę Pediatryczną pod patronatem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych przedstawia nowe aspekty ważnych zagadnień spotykanych w leczeniu chorób neurologicznych u dzieci. W kursie wezmą udział zaproszeni wykładowcy z różnych części Polski. Kurs przeznaczony jest szczególnie dla pediatrów, epileptologów, neurologów dziecięcych i ogólnych.

Kierownik naukowy kursu
Prof. dr hab.med. Sergiusz Jóźwiak


Program kursu: pobierz
Zaproszenie: pobierz
 
2014-11-19
   
Stwardnienie rozsiane u dzieci - prezentacja kliniczna i leczenie, doświadczenia zespołu lekarzy Oddziału Pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego Górnośląskiego CZD w Katowicach. 5 grudnia 2014


Oddział Pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz Biogen Idec mają zaszczyt zaprosić na spotkanie:

"Stwardnienie rozsiane u dzieci - prezentacja kliniczna i leczenie, doświadczenia zespołu lekarzy Oddziału Pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach",

które odbędzie się 5 grudnia 2014 o godz. 15:00 w restauracji Villa Rosa w Katowicach przy ul. Armii Krajowej 153.

Program spotkania: pobierz
 
2014-09-30
   
Nowoczesna diagnostyka różnicowa oraz leczenie schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego u dzieci,
08.10.2014 (środa) o godz. 15.00, Sląska Izba Lekarska, Katowice, ul. Grażyńskiego 49aŚląska Izba Lekarska w Katowicach zaprasza 08.10.2014 (środa) o godz. 15.00 na kurs doskonalący

"Nowoczesna diagnostyka różnicowa oraz leczenie schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego u dzieci"
Kierownik naukowy dr n.med. Ilona Kopyta

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej, Katowice, ul. Grażyńskiego 49a

Program: pobierz
 
2014-09-25
   
Konferencja naukowa pt. "Zaburzenia mowy u dzieci i młodzieży - aspekty medyczne, logopedyczne i psychologiczne", 25.10.2014, Gdańsk-Wrzeszcz


Klinika Neurologii Rozwojowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zespół Neurologii Dziecięcej Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk

zapraszają na konferencję naukową pt. "Zaburzenia mowy u dzieci i młodzieży - aspekty medyczne, logopedyczne i psychologiczne"

pod Honorowym Patronatem Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Prof. dr hab. n. med. Janusza Morysia.

25 października 2014r.
Auditorium Primum im. prof. Olgierda Narkiewicza
w bud. Atheneum Gedanense Novum
Gdański Uniwersytet Medyczny
Gdańsk-Wrzeszcz, AL. Zwycięstwa 41/42
Godzina 11:00

Program konferencji: pobierz
 
2014-09-10
   
V Ogólnopolskie Forum Neurologii Dziecięcej, 10-11 października 2014 r., Poznań


www.konferencja-neurologiczna.pl/

Informacje oraz zapisy - patrz link powyżej

 
2014-09-09
   
II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Neurologia Dzieci i Dorosłych "Jak choroby neurologiczne ewoluują od dzieciństwa do dorosłości?". Poznań, 12-13.12.2014www.symposion.pl/ii-neurologia/rejestracja

Szanowni Państwo
Zapraszamy do rejestracji na II Ogólnopolską Konferencję Neurologia dzieci i dorosłych "Jak choroby neurologiczne ewoluują od dzieciństwa do dorosłości" w specjalnie przygotowanej dla Państwa cenie.
Przekazujemy Państwu specjalny Voucher 100 zł dzięki któremu możecie Państwo wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu w obniżonej opłacie 100 zł za udział w całej konferencji.
Prosimy rejestrować się poprzez klikniecie na Voucher i w formularzu rejestracji w polu "Dodatkowe uwagi" prosimy wpisać "Voucher 100 zł". W przelewie uiszczacie Państwo kwotę z Vouchera.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z
Joanna Myszczyszyn, tel: 501 939 935, joanna.myszczyszyn@symposion.pl


Komunikat: pobierz
 
2014-06-10
   
Inherited Neurometabolic Diseases (InNerMed) Project - Invitation


www.innermed.eu/index.php/cms/en/home

InNerMeD has been funded by the Executive Agency for Health & Consumers (DG-SANCO) under
the Second Programme of Community action in the field of Health, 2008-2013 to be the first
European Network on neurometabolic diseases.

Informacja o InNerMed: pobierz
Zaproszenie: pobierz
 
2014-03-28
   
Konferencja "Dziecko z zaburzeniami neurorozwojowymi i my", Rusinowice, 14 czerwca 2014 r.


W dniu 14 czerwca 2014 r. z okazji 20-lecia Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Rusinowicach odbędzie się konferencja pt. "Dziecko z zaburzeniami neurorozwojowymi i my".

Organizatorzy Konferencji: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny w Rusinowicach, Klinika Pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego, Polskie Towarzystwo Integracji Sensorycznej, Oddział Śląski Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych.

Patronat honorowy: biskup diecezji gliwickiej, wojewoda śląski

Komitet Naukowy Konferencji:
Przewodnicząca: dr. hab. n. med. Ewa Emich-Widera
Członkowie:
- prof. dr hab. n. med. Wojciech Kułak
- prof. I.O. dr hab. n. med. Dawid Larysz
- dr hab. n. med. Ewa Kluczewska
- dr n. med. Magdalena Dudzińska
- mgr Lilianna Klimont

Program konferencji: pobierz
 
2014-02-03
   
Sprawozdanie z I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Jak choroby układu nerwowego ewoluują od dzieciństwa do dorosłości?", Poznań, 13-14 grudzień 2013.r


www.ptnd.pl/galeria.php#konf

W dniach 13-14 grudnia 2013 roku w Poznaniu odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Neurologiczne i Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych oraz firmę Symposion. Konferencja została zatytułowana "Jak choroby neurologiczne ewoluują od dzieciństwa do dorosłości?". Patronami naukowymi byli: prof. Barbara Steinborn i prof. Wojciech Kozubski. Było to pierwsze tego typu spotkanie naukowe neurologów dziecięcych i neurologów opiekujących się dorosłymi pacjentami w Polsce, podczas którego omawiano i dyskutowano na temat całościowego podejścia do chorych z chorobami neurologicznymi niezależnie od wieku. Obrady odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie przybyło 280 uczestników z całej Polski.

Tekst sprawozdania: pobierz
 
2014-01-29
   
Sprawozdanie z IV Forum Neurologii Dziecięcej, Poznań, 11-12 października 2013 r.


W dniach 11-12 października 2013 roku w Poznaniu odbyło się IV Forum Neurologii Dziecięcej organizowane przez Wielkopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych, Katedrę i Klinikę Neurologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o.

Pełen tekst sprawozdania: pobierz
 
2013-12-02
   
Ogólnopolska Konferencja NOWE TRENDY W NEUROLOGII DZIECIĘCEJ, 11-12 kwietnia 2014 r., Krakówwww.agora-konferencje.pl

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję NOWE TRENDY W NEUROLOGII DZIECIĘCEJ, która odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2014 r. w Krakowie.

Patronat naukowy nad Konferencją objął Pan Profesor Marek Kaciński z Katedry i Kliniki Neurologii Dzieci i Młodzieży CM UJ w Krakowie.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja dostępne na stronie http://www.agora-konferencje.pl 
2013-10-28
   
Sprawozdanie z VIII Ogólnopolskich Dni Neurologii Dziecięcej - Polańczyk 5-7.09.2013


www.ptnd.pl/galeria.php#VIIIdni

Już po raz 8 w dniach 5-7 września 2013 r. odbyła się konferencja Ogólnopolskie Dni Neurologii Dziecięcej, zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych w Polańczyku i Kliniczny Oddział Pediatrii z Poddodziałem Neurologii Dziecięcej w Rzeszowie, w której brało odział około 220 osób.

Sprawozdanie z konferencji - pobierz
 
2013-10-24
   
I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Neurologia Dzieci i Dorosłych "Jak choroby układy nerwowego ewoluują od wieku dziecięcego do dorosłości", 13-14 grudnia 2013 w Poznaniu


www.symposion.pl/neurologia

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w niezwykłym wydarzeniu dla obu naszych środowisk, jakim będzie I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Neurologia Dzieci i Dorosłych "Jak choroby układy nerwowego ewoluują od wieku dziecięcego do dorosłości", która odbędzie się w dniach 13-14 grudnia 2013 w Poznaniu.
Planujemy spotkanie w gronie Koleżanek i Kolegów, zarówno specjalistów, jak i specjalizujących się w neurologii oraz neurologii dziecięcej, aby przyjrzeć się niezwykle istotnemu zagadnieniu potencjalnego wpływu chorób neurologicznych wieku dziecięcego na dorosłe życie pacjenta - na ewolucję chorób neurologicznych w czasie życia chorego.
Jest to pierwsze tego typu spotkanie, które - żywimy taką nadzieję - pozwoli na wypracowanie całościowego podejścia do naszych pacjentów - niezależnie od wieku. Konferencja zgromadzi grono najwybitniejszych wykładowców z kraju, częstokroć monograficznie poświęconych omawianemu zagadnieniu, którzy dołożą wszelkich starań, aby program naukowy wydarzenia pełen był najszerzej dyskutowanych w ostatnim czasie gorących tematów i kontrowersyjnych zagadnień.
Pragniemy obiecać, że dołożymy wszelkich starań, aby I Ogólnopolska Konferencja "Neurologia dzieci i dorosłych" w Poznaniu osiągnęła wysoki poziom naukowy i organizacyjny. Realizacja tych celów spełni nasze założenie podstawowe, jakim będzie pełna satysfakcja wszystkich jego uczestników. Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji.

Do zobaczenia w Poznaniu.

Serdecznie pozdrawiamy,

Prof. dr hab. n. med. Barbara Steinborn
Prezes Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Kozubski
Prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne na stronie konferencji:
http://www.symposion.pl/neurologia


 
2013-10-02
   
Kursy Fundacji Wandafonds 2013, 28-30 listopada 2013 roku, Józefów pod WarszawąW dniach 28-30 listopada 2013 roku w Józefowie pod Warszawą, Fundacja Wandafonds organizuje kurs podstawowy "Interdyscyplinarne leczenie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym" oraz kurs dla zaawansowanych "Najnowsze osiągnięcia w interdyscyplinarnym leczeniu dzieci z porażeniem mózgowym". Podczas kursów zaprezentowane zostaną światowe metody terapii z udziałem najwybitniejszych polskich i holenderskich specjalistów.

Organizatorem kursu jest holenderska fundacja Wandafonds i polska fundacja Wanda, założona w 2002 roku przez Polkę, Evę Koyman-Piskorz.

Więcej informacji: pobierz
 
2013-10-02
   
Konferencja "Problemy dzieci i młodzieży z dysfunkcją układu ruchowego i narządów zmysłów w środowisku szkolnym, rodzinnym i rówieśniczym. Aspekty medyczne, psychologiczne i pedagogiczne"


Zespół Neurologii Dziecięcej Komitetu Nauk Neurologicznych PAN oraz Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza na konferencję "Problemy dzieci i młodzieży z dysfunkcją układu ruchowego i narządów zmysłów w środowisku szkolnym, rodzinnym i rówieśniczym. Aspekty medyczne, psychologiczne i pedagogiczne".

Protektorat Honorowy J. M. Rektora Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego, prof. dr hab. Jacka Wysockiego.

25 X 2013, miejsce obrad: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne, ul. Przybyszewskiego 39, Poznań.
Przewodniczenie obrad: prof. dr hab. Bożena Galas-Zgorzalewicz, dr hab. Ewa Mojs.

Opłata konferencyjna wynosi 50 zł, wpłata na konto UMP, wpłata na konto UMP, CitiBank Handlowy Warszawa, Oddział Poznań: 56 1030 1247 0000 0000 4771 8000 (tytułem: uczestnictwo w konferencji Zespołu Neurologii Dziecięcej KNN PAN, 25.10.2013) lub bezpośrednio przed rozpoczęciem obrad w sekretariacie Konferencji (godz. 8:00-8:45).

Udział w Konferencji honorowany będzie certyfikatem oraz 6 punktami edukacyjnymi.

Program konferencji: pobierz
 
2013-09-10
   
Warsztaty ADHD - 13.09.2013 Poznań, 20.09.2013 Kraków, 11.10.2013 Gdańsk


Firma MEDICE Arzneimittel Pütter GmbH & Co. KG Przedstawicielstwo w Polsce - specjalista w dziedzinie terapii ADHD - organizuje w 2013 roku cykl warsztatów edukacyjnych dla Lekarzy Specjalistów Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz Specjalistów Neurologii Dziecięcej.

Warsztaty będzie prowadził Profesor dr hab. med. Tomasz Wolańczyk

Temat warsztatu:
LECZENIE ADHD - ILE? JAK? JAK DŁUGO? ANALIZA PRZYPADKÓW KLINICZNYCH

Więcej informacji: pobierz
 
2013-09-10
   
XIII kurs "Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób układu nerwowego u dzieci"
22-23.11.2013 Warszawaklinika.com.pl/neurologia-dziecieca

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

Z prawdziwą przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Państwa na kolejny XIII kurs "Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób układu nerwowego u dzieci" organizowany przy moim merytorycznym wsparciu. Idąc z postępem, i zdając sobie sprawę z faktu, że wspólne działania dają lepsze efekty niż praca samodzielna, tym razem połączyliśmy organizacyjny wysiłek z "Kliniką Pediatryczną". Mam nadzieję, że ta współpraca znajdzie uznanie w Państwa ocenie i będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Wzorem poprzednich kursów zapraszamy Państwa na wykłady, których głównych zadaniem jest przybliżenie postępów w wybranych obszarach ze zwróceniem szczególnej uwagi na praktyczne aspekty diagnostyki i leczenia. Wśród tematów wystąpień znalazły się takie wykłady jak zapalenia opon i mózgu, bóle głowy, czy praktyczne podejście do leczenia padaczki u dzieci.

Tak jak w innych kursach organizowanych przez "Klinikę Pediatryczną" w programie naszego Spotkania nie zabraknie chwil na mniej naukowe zajęcia. Bal Mikołajkowy będzie okazją do zademonstrowania swoich pomysłów i zdolności, nieformalnych spotkań i po prostu dobrej zabawy. Mam nadzieję, że wyjeżdżając, będą już Państwo oczekiwali kolejnego kursu. Czego Państwu i sobie życzę.


Profesor Sergiusz Jóźwiak
Kierownik naukowy kursu

Termin
22-23 listopada 2013

Miejsce obrad i zakwaterowania:
Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne
ul. Odrębna 4, 04-867 Warszawa

 
2013-07-10
   
Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Spółka z o.o. w ZagórzuMazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Spółka z o.o. w Zagórzu k/Warszawy zatrudni do udzielania świadczeń zdrowotnych lekarzy specjalistów z
- neurologii dziecięcej
- pediatrii z przynajmniej 5 letnim stażem pracy w oddziale neurologii dziecięcej.
Miejsce udzielania świadczeń: Poradnia Neurologiczna dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie ul. Dzielna 7.

Pod opieką poradni pozostają pacjenci do 18 roku życia. Oferujemy dowolną formę zatrudnienia oraz pracę w każdym wymiarze czasu pracy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny tel. nr 600 200 218 lub na adres email paulina.nikodym@centrumzagorze.pl


Treść ogłoszenia: pobierz
 
2013-05-27
   
Ogólnopolska konferencja "Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób
naczyniowych mózgu u dzieci i młodzieży" - 8.06.2013, Sopot
Klinika Neurologii Rozwojowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zespół Neurologii Dziecięcej Komitetu Nauk Neurologicznych PAN zapraszają na konferencję ogólnopolską "Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób naczyniowych mózgu u dzieci i młodzieży" pod patronatem Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof.dr hab.n.med. Janusza Morysia.

8.06.2013 Sopot, Mera Spa Hotel, ul. Bitwy pod Płowcami 59, godz 11-15.00

adres mailowy organizatora: pilar@gumed.edu.pl

Program ramowy: pobierz
 
2013-05-27
   
Badania nad genetycznymi przyczynami powstawania wad migracji neuronalnej w rozwoju ośrodkowego układu nerwowego człowieka.
Instytut Matki i Dziecka
Szanowni Państwo,
Chcieliśmy zaprosić do współpracy w realizacji badań kliniczno-molekularnych w grupie pacjentów z wadami migracji neuronalnej. Głównym celem badań jest próba identyfikacji genów, które kontrolują proces migracji neuronalnej podczas rozwoju ośrodkowego układu nerwowego człowieka.
...
...
Projekt będzie realizowany wspólnie z Department of Molecular and Human Genetics, Baylor Colege of Medicine, Houston, USA.
Osoby zainteresowane podjęciem współpracy oraz lekarzy mających pod swoją opieką pacjentów z rozpoznaniem lub podejrzeniem wad migracji neuronalnej, min takimi jak polimikrogyria ogniskowa lub rozlana, pachygyria ogniskowa lub rozlana, heterotropia korowa lub podkorowa, guzkowa, linijna lub laminarna, lisencefalia, prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów dotyczących przeprowadzenia badań molekularnych i wspólnej publikacji wyników.

Dr hab. Wojciech Wiszniewski - Kierownik projektu
Zakład Genetyki Medycznej Instytutu Matki i Dziecka
Department of Molecular and Human Genetics, Baylor College of Medicine, Houston, USA.

Szczegółowe informacje poniżej, w załączonych dokumentach.

Szczegółowy komunikat: pobierz
Kwestionariusz kliniczny (PDF): pobierz
 
2013-04-24
   
IV Ogólnopolskie Forum Neurologii Dziecięcej, 11-12 października 2013 r., Poznań


www.konferencje-medyczne.pl/forum-neurologii-dzieciecej-nowosci-i-bariery-w-neurologii-dzieciecej/list-intencyjny.html?a=1606/13

W dniach 11-12 października 2013 roku w Poznaniu odbędzie się IV Ogólnopolskie Forum Neurologii Dziecięcej. Temat przewodni tegorocznej konferencji będzie brzmiał: "Problemy interdyscyplinarne w neurologii dziecięcej".
Tematyka konferencji dotyczyć będzie najnowszej wiedzy z zakresu neurologii dziecięcej w tym: rozwoju psychoruchowego, diagnostyki i leczenia postępujących i przewlekłych chorób układu nerwowego, padaczki wieku rozwojowego, stanów napadowych, zaburzeń zachowania i emocji.
Wykładowcami, którzy przedstawią odmienne punkty widzenia na temat postępowania w różnych sytuacjach klinicznych, będą wybitni przedstawiciele neurologii dziecięcej, genetyki, radiologii, pediatrii , kardiologii, ortopedii, psychiatrii i psychologii.

Więcej informacji oraz zapisy - patrz link powyżej

Program konferencji: pobierz
 
2013-02-28
   
Profesor Elżbieta Marszał


Odeszła od nas Profesor Elżbieta Marszał - wieloletni Kierownik Kliniki Pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego oraz Katedry Pediatrii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Była autorytetem naukowym, animatorem i propagatorem wiedzy, tworzenia standardów postępowania i programów nauczania, cenionym przez młodzież i uczelnię dydaktykiem i naszym Mistrzem. Wyrazem uznania był wybór Pani Profesor na członka komitetów naukowych PAN i Zarządów Głównych towarzystw naukowych, w tym przewodniczenie Zarządowi Głównemu Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych.
Pozostanie w naszej pamięci jako osoba charyzmatyczna i nietuzinkowa, odważna, otwarta na nową wiedzę i doświadczenie, a przede wszystkim na ludzi i ich problemy.

Zespół Kliniki Pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.


 
2013-01-29
   
Kurs "Diagnostyka OUN noworodków i niemowląt metodą oceny ruchów globalnych", Warszawa, rok 2014


W 2014 roku, w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka WUM, w Warszawie na ul. Karowej, po raz kolejny będzie organizowany kurs "Diagnostyka OUN noworodków i niemowląt metodą oceny ruchów globalnych" z udziałem wykładowcy ze szkoły Prechtla z Graz Prof. Christy Einspieler. Na ten kurs zaparaszamy szczególnie lekarzy neurologów dziecięcych.

Zainteresowanych prosimy o kontakt - prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska - Kornacka, e-mail: mariak@szpitalkarowa.pl.

 
2012-11-05
   
Zebranie Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych - Oddział Wielkopolski, 7 grudnia 2012, godz. 12:00.


Uprzejmie zapraszamy na zebranie Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych - Oddział Wielkopolski, które odbędzie się 7 grudnia 2012 roku o godz. 12.00 w sali wykładowej im. Prof. M. B. Kozika, Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego, Katedra i Klinika Neurologii Wieku Rozwojowego, ul. Przybyszewskiego 49, 60-355 Poznań (wejście M).

Program zebrania - pobierz
 
2012-11-05
   
II Szkoła Neurometaboliczna Kliniki Pediatrycznej, Ołtarzew k. Ożarowa Mazowieckiego, 3 marca 2013 r.


NEUROMETABOLIZM - szkolenie specjalistyczne dla lekarza pediatry, neurologa, neonatologa, genetyka, biologa, 3 marca 2013
ORGANIZATOR: Bamar-Marketing Wydawnictwo
MIEJSCE OBRAD: HOTEL LAMBERTON Ołtarzew k. Ożarowa Mazowieckiego
Program ramowy, koszty uczestnictwa, karta zgłoszeniowa, karta rezerwacji - w ulotce informacyjnej

Ulotka informacyjna - pobierz
 
2012-10-22
   
Terminy zebrań Zarządu Głównego PTND


Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych Prof. Barbara Steinborn informuje o terminach zebrań Zarządu Głównego: 11 grudnia 2012, 12 marca 2013, 11 czerwca 2013 - Sala Wykładowa Kliniki Neurologii Wieku Rozwojowego w Poznaniu, ul Przybyszewskiego 49, wejście "M".

 
2012-09-13
   
III Ogólnopolskie Forum Neurologii Dziecięcej - "Nowości i bariery w neurologii dziecięcej", 12-13 października 2012 r., Poznań


www.konferencje-medyczne.pl/forum-neurologii-dzieciecej-nowosci-i-bariery-w-neurologii-dzieciecej/list-intencyjny.html?a=3576/12&f=3576

W dniach 12-13 października 2012 roku w Poznaniu odbędzie się III Ogólnopolskie Forum Neurologii Dziecięcej. Temat przewodni tegorocznej konferencji będzie brzmiał: "Nowości i bariery w neurologii dziecięcej". Wybitni przedstawiciele neurologii dziecięcej, neurologii, epileptologii pediatrii i rehabilitacji przedstawią odmienne punkty widzenia na temat postępowania w różnych sytuacjach klinicznych.

Do 16 września 2012 r. zapisy w cenie 299,00 zł netto zamiast 349,00 zł netto!!

Więcej informacji oraz zapisy - patrz link powyżej

Informacja o Forum NDz - pobierz
 
2012-06-05
   
Konferencja SLI- specyficzne zaburzenia jezykowe - diagnoza, prognoza, interwencja, Warszawa, 5-8 lipca 2012 r.


W Warszawie, dniach 5-8 lipca 2012 roku, odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowo-szkoleniowa "SLI - specyficzne zaburzenia jezykowe - diagnoza, prognoza, interwencja" ("SLI - Specific Language Impairment - diagnosis, prognosis, intervention"). Konferencja zgromadzi wybitnych specjalistów z USA, Kanady i Europy i będzie pierwszą w Polsce okazją do przedstawienia szerokiemu gronu polskich naukowców i praktyków problematyki tego zaburzenia, które jest w Polsce mało znane.

Zaproszenie na koferencję - pobierz
Program konferencji - pobierz
 
2012-06-05
   
Kursy terapii MPD fundacji Wandafonds, 21-23 listopada 2012 r., Józefów pod Warszawą


W dniach 21-23 listopada 2012 roku w Józefowie pod Warszawą, Fundacja Wandafonds organizuje kurs podstawowy "Interdyscyplinarne leczenie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym" oraz kurs dla zaawansowanych "Kompleksowa rehabilitacja z użyciem Toksyny Botulinowej, funkcjonalnego treningu wytrzymałości i techniki ortopedycznej" jako kontynuacja kursu zeszłorocznego.
Podczas kursów zaprezentowane zostaną metody terapii według szkoły holenderskiego profesora Julesa Bechera oraz najwybitniejszych polskich i holenderskich specjalistów.

Informacja o kursach - pobierz
 
2012-05-14
   
BRAIN TUMORS 2012 - FROM BIOLOGY TO THERAPY Meeting, May 28-30 2012, Warsaw, Poland


www.braintumors2012.pl/sp

Dear Colleagues,

It is my big pleasure and honor to invite You to participate in the "Brain Tumor Meeting 2012 - from biology to therapy", which will take place on May 28-30 2012, in Warsaw, Poland. The conference is organized by the Nencki Institute of Experimental Biology and The
Neurobiology Committee of Polish Academy of Sciences. The meeting will take place at the Aula Prof. Dr Antoniego Kleszczyckiego of the Warsaw University of Life Sciences-SGGW, Rakowiecka 30, Warsaw.

The main advantage of the meeting is its high scientific quality, avoidance of parallel scientific sessions, enough planned time for discussion, specialized topics focused on basic and clinical research on brain tumor biology and therapy. During the Meeting the lectures will be presented by international experts and will cover recent advances in pathology, immunology, diagnosis and therapy of brain tumor. A complex interactions between tumor cells, microenvironment and host immunity will be discussed. A poster session will give an opportunity to present current research.

See You in Warsaw

Prof. Bozena Kaminska
Chair of the Organizing Committee


 
2012-04-23
   
Bezpłatne warsztaty dla psychiatrów i neurologów dziecięcych dotyczące problematyki ADHD, 27 kwietnia 2012 r. Poznań


Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne warsztaty dla psychiatrów i neurologów dziecięcych dotyczące problematyki ADHD.
Czas i miejsce odbywania się warsztatów:
27.04.2012 Poznań Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20

Szczegłówe informacje - pobierz
 
2012-04-23
   
Bernard D`Souza International Fellowship AwardThe Child Neurology Society is now accepting applications for the 2012 Bernard D`Souza International Fellowship Award, which will sponsor all expenses for a child neurologist from a developing country to attend the 41st Annual Meeting of the CNS to be held in Huntington, California, from October 31-November 3, 2012. This will be preceded, or followed, by a visit to a selected training program in North America.

Application Deadline: May 15, 20012

Szczegółowe informacje - pobierz
Formularz zgłoszenia - pobierz
 
2012-04-03
   
Konferencja naukowo-szkoleniowa w Białowieży, 22-24 czerwca 2012 r.


Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych Warszawski Oddział Regionalny wraz z Białostockim Oddziałem
organizuje konferencję naukowo-szkoleniową w Białowieży w terminie 22-24.06.2012

Program konferencji - pobierz
 
2012-03-30
   
Zebranie Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych - Oddział Wielkopolski, 12.04.2012, godz 13:00.


Uprzejmie zapraszamy na zebranie Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych - Oddział Wielkopolski, które odbędzie się 12 kwietnia 2012 roku o godz. 13.00 w sali wykładowej im. Prof. M. B. Kozika, Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego, Katedra i Klinika Neurologii Wieku Rozwojowego, ul. Przybyszewskiego 49, 60-355 Poznań (wejście M).

Program zebrania - pobierz
 
2012-02-08
   
VIII Ogólnopolskie Dni Neurologii Dziecięcej, Polańczyk, 5-7 września 2013 r.


Miejsce Konferencji: kompleks hoteli Amer-Pol/Atrium, 38-610 Polańczyk, ul. Zdrojowa 27

Organizator konferencji: Kliniczny Oddział Pediatrii z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Komunikat I - pobierz
 
2012-01-27
   
Bled, Slovenia, 5 - 8 September 2012, First Pan-Slavic Congress of Child Neurology


www.panslavic-childneuro.eu/child-neurology-congre
 
2011-12-21
   
Ogólnopolska Konferencjia Naukowa "Funkcjonowanie szkolne dzieci i młodzieży z padaczką - aspekty medyczne, pedagogiczne i psychologiczne", Kielce, 20 kwietnia 2012 r.


Szanowni Państwo,

Uprzejmie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Funkcjonowanie szkolne dzieci i młodzieży z padaczką - aspekty medyczne, pedagogiczne i psychologiczne", organizowanej 20 kwietnia 2012 r. godz. 11-17, w Kielcach, w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego, ul. Księdza Piotra Ściegiennego 2. Pełna informacja znajduje się w załączonych dokumentach.

Koszt uczestnictwa dla firm: 2000 zł. (stoisko) płatne na konto Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych z dopiskiem "Konferencja Kielce 20 kwietnia 2012". Nr konta: 24 1750 1019 0000 0000 0546 3424

Uwaga: Nie pobieramy opłat za uczestnictwo indywidualne

Program konferencji - pobierz
Zaproszenie dla firm - pobierz
Wprowadznie do konferencji - pobierz
 
2011-12-16
   
XII Kurs Szkoleniowy pt.: "Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób układu nerwowego u dzieci", Warszawa, 29-30.03.2012


Klinika Neurologii i Epileptologii Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie pod patronatem Zarządu Głównego PTND organizuje w dniach 29-30.03.2012 XII Kurs Szkoleniowy pt.: "Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób układu nerwowego u dzieci".
Kurs zakończony zostanie sprawdzianem testowym i uzyskaniem certyfikatu. Za udział w kursie przysługują punkty edukacyjne. Koszt uczestnictwa - 180zł.
Pełna informacja znajduje się w załączonym komunikacie z kartą uczestnictwa oraz programie kursu.

Komunikat i karta uczestnictwa - pobierz
Program kursu - pobierz
 
2011-12-16
   
I Szkoła Metaboliczna Kliniki Nowej, Falenty k. Warszawy, 2-3 marca 2012Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w I Szkole Metabolicznej, która odbędzie się w dniach 2-3 marca 2012 r. w Falentach k. Warszawy.

Wykładowcami konferencji będą pracownicy z wielu ośrodków referencyjnych,
którzy umożliwią Państwu wyjaśnienie kontrowersyjnych problemów. Przybliżą oni aktualnie obowiązujące standardy diagnostyki i postępowania terapeutycznego w tej dosyć hermetycznej dziedzinie medycyny.

Nadzór merytoryczny nad programem konferencji powierzyliśmy Klinice Chorób Metabolicznych
Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, pod przewodnictwem Pani Profesor
Jolanty Sykut-Cegielskiej.

Program i karta uczestnictwa pobierz
 
2011-10-22
   
Sprawozdanie z II Forum Neurologii DziecięcejW dniach 7-8 października 2011 roku w Poznaniu odbyło się II Forum Neurologii Dziecięcej organizowane przez Wielkopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych, Katedrę i Klinikę Neurologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o.

Tekst sprawozdania - pobierz
 
2011-08-19
   
Sprawozdanie z VI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych we Wrocławiu


www.ptnd.pl/galeria.php#VIzjazd

Autorem sprawozdania oraz zdjeć z VI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Neurologów
Dziecięcych jest dr Tomasz Kmieć.

Tekst sprawozdania - pobierz