Drodzy Państwo,

już po raz szósty mam zaszczyt zaprosić Państwa w imieniu Grupy Roboczej ds. Diety Ketogennej, Zarządu Głównego PTND w osobie Pani Przewodniczącej – prof. dr hab. n. med. Marii Mazurkiewicz-Bełdzińskiej oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Neurologii Dziecięcej – dr hab. n. med. Ewy Emich-Widery, a także firmy Nutricia na konferencję poświęconą zagadnieniom stosowania diety ketogennej u dzieci, która odbędzie się w trybie on-line w dniu 19.06.2021 r., w godzinach 9.00-14.15.

W 2021 roku przypada setna rocznica stosowania diety ketogennej w leczeniu padaczki i innych schorzeń układu nerwowego, zatem to fantastyczna okazja, by jak najliczniej spotkać się w czerwcu i wspólnie porozmawiać o blaskach i cieniach terapii dietą ketogenną.

Z wielką przyjemnością informujemy, że zaproszenie na nasze spotkanie przyjął prof. Jörg Klepper z Klinikum Aschaffenburg-Alzenau w Niemczech, światowej klasy ekspert w zakresie GLUT1-DS i diety ketogennej. Pan Profesor wygłosi wykład pt. "100 years of ketogenic diets + 30 years of Glut1-Deficiency Syndrome - where do we stand in 2021?" (wykład z tłumaczeniem na język polski).

Ponadto zaproszenie do poprowadzenia wykładu na temat "Dieta ketogenna a metabolizm kostny" przyjęła dr n. med. Izabela Michałus z Kliniki Endokrynologii i Chorób Metabolicznych ICZMP w Łodzi.

W załączeniu znajdziecie Państwo szczegółowy program Konferencji.

Oczywiście liczymy na gorącą dyskusję!

Do uczestniczenia w Konferencji zaproszeni są lekarze i dietetycy.

Bardzo prosimy o przekazanie informacji o spotkaniu wszystkim zainteresowanym Osobom, których adresów e-mailowych nie posiadamy.

Uczestnictwo prosimy zgłaszać do Pani Małgorzaty Czostkiewicz z firmy Nutricia do 6.06.2021 r. na adres: malgorzata.czostkiewicz@nutricia.com

W tygodniach poprzedzających konferencję rozesłane zostaną wiadomości z zaproszeniem i danymi do logowania.

Z poważaniem i serdecznymi pozdrowieniami

Dr n. med. Magdalena Dudzińska
Przewodnicząca Grupy Roboczej ds Diety Ketogennej przy PTND

 

Załączniki
Program.pdf582.31 KB